Windluifel in winkelcentrum officieel geopend (foto’s)
Zaterdagmiddag is de nieuwe windluifel in het winkelcentrum van Stadshagen officieel in gebruik genomen. Wijkwethouder Filip van As opende de luifel door samen met tientallen kinderen ballonnen los te laten.
De feestelijke opening viel een beetje in het water vanwege het koude en regenachtige weer. Maar onder de nieuwe luifel stond het handjevol toeschouwers toch droog. Wethouder Van As legde uit dat de windluifel valwinden tussen de hoge gebouwen moet breken. Op de hoek van de Wade en de Belvedèrelaan kon het tot voor kort erg hard waaien. Ook de winkeliers zijn blij met de luifel, die het winkelgemak moet vergroten. De heer Nagelmaeker, voorzitter van de winkeliersvereniging, vertelde erg blij te zijn dat de windluifel er nu eindelijk is na bijna 6 jaar overleggen met gemeente en omwonenden.
Kinderen konden samen met presentator Bart Bosch, bekend van televisie, aan het Rad van Fortuin draaien en leuke prijzen winnen. Ieder kind kreeg een ballon, die als officiële opening samen met de wethouder opgelaten werd. De ballonnen zullen misschien heel ver komen, doordat de flinke wind ze hoog mee de lucht in nam. Het kind waarvan de ballon het verste komt, wint een spelcomputer. Alle klanten van de winkels konden zaterdagochtend bovendien kans maken op een ballonvlucht. Wethouder Van As lootte in totaal 7 winnaars, waarop een feestelijke toast uitgebracht werd.
Wat vind u van de windluifel? Een uitkomst met merkbaar effect, of vind u het eerder een lelijk obstakel? Wij zijn benieuwd naar uw mening, laat uw reactie hieronder achter.
- Rad van Fortuin
- Zelfs de kleintjes konden aan het grote rad draaien
- Wethouder Van As: "Er waait nu veel minder wind door de Wade…"
- ..dankzij de windluifel.
- Ook de winkeliers zijn erg blij met de windluifel
- Vlak voor de luifel worden de ballonnen losgelaten
- Een kaartje met de naam van het kind aan iedere ballon…
- Nog even goed vasthouden!
- De wethouder telt af…
- 3, 2, 1…
- Daar gaan ze!
- Een flinke windvlaag neemt de ballonnen hoog mee de lucht in!
- Een mooi gezicht, al die gekleurde ballonnen in de grijze lucht
- Hoe ver zou mijn ballon komen?
- Een feestelijke toast op de nieuwe windluifel
- Van As loot de winnaars van de ballonvlucht
- Een toast op de 7 winnaars van de ballonvlucht!





















Het zal vast onderzocht zijn, maar het waait af en toe nog steeds flink op die hoek en verderop in de winkelstraat! Echt mooi vind ik het niet, maar dat zal een kwestie van wennen zijn.
Het lijkt me trouwens ook niet relaxed als je in één van de appartementen woont vlak boven die luifel. Dan kijk je uit op allemaal dwarsbalken en een stuk glas. Misschien valt het mee, maar ik ben wel benieuwd hoe die bewoners er over denken!