Gebedsgenezer Jan Zijlstra preekt in Stadshagen
Verschillende mensen dichten hem wonderen toe, die volgens de gebedsgenezer via hem door God zijn ingegeven. De man die dat doet met een gebed en handopleggingen is Jan Zijlstra, voormalig predikant van De Levensstroom. Op 28 augustus houdt hij in de Zevensprong aan de Mannagras een gebedsgenezingsdienst. De wonderen zijn niet onomstreden, ook binnen de kerk niet. Toch trekt Zijlstra volle zalen met hoopvolle bezoekers die hopen op wellicht een herhaling van eerder geschiedde genezingen.
Bijzondere belevenis
De dienst is georganiseerd door het in Zwolle gevestigde Hebron Harvest Ministries. De evangelische vereniging, die ook gelijknamige verenigingen in het buitenland kent, houdt maandelijks speciale gebeds- en genezingsdiensten. De dienst van Jan Zijlstra is daar één van. Zondagochtend 28 augustus om 10:30 houdt hij deze dienst in de Zevensprong aan het Mannagras. Volgens Hebron Harvest Ministries is de dienst en bijzondere belevenis met veel muziek, spontane getuigenissen en prediking. De gebedsgenezingsdiensten van Zijlstra worden door sommige bezoekers geroemd om de genezingen, anderen zijn er sceptischer over.
Kritiek
Naast wonderen, zoals de Dokkumer Ritske Alkema ooit ondervond toen hij tijdens een dienst van Jan Zijlstra genas van een hersentumor, is er ook kritiek op de diensten van Zijlstra. Zo bekritiseerde een dominee uit Veenwouden het werk van Jan Zijlstra. “De wijze waarop evangelist Jan Zijlstra uit Leiderdorp mensen hoop geeft op genezing is “pastoraal verwerpelijk”. Ook springt Zijlstra “onvoorzichtig en onverantwoord met bijbelteksten om”. Hij doet geen recht aan de ontstaansgeschiedenis en context van de genezingsverhalen”, aldus de hervormde predikant Aart Veldhuizen uit Veenwouden, die Zijlstra beticht van “stuntwerk”.
Foto: Beleefjewonder.nl
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Huttendorp Stadshagen zoekt vrijwilligers
- Schuurtjes in de as aan Vestingstraat
- Auto slaat over de kop bij botsing Hasselterweg
- Auto op zijn kant na eenzijdig ongeval
- Symphonica Stadshagen groot succes
- Nieuwe fietstunnel moet Stadshagen met Spoorzone verbinden
- Symphonica Stadshagen 2022 is van start
- Zomereditie StadshagenNieuws Magazine is uit
- Dit valt er zaterdag te zien, horen en beleven bij Symphonica Stadshagen
- Fietser en automobilist in botsing Frankhuizerallee
- Havezathenallee dicht voor aanpassing kruising
- Zonovergoten sloepenrace trekt door Zwarte Water (Fotoreportage)
- Brandweer rukt uit voor smeulende berg schoolboeken
- Inloopochtend cliëntenraad Gezondheidshuis Stadshagen
- Huis voor mensen met dementie officieel geopend
- Duizenden wandelaars lopen avondvierdaagse door Stadshagen
- Banenmarkt voor Oekraïners in De Fontein
- Twee gewonden bij aanrijding op kruising Westenholterallee
- Fietster gewond na ongeval Mastenbroekerallee
- Graffitiworkshop door Klaver5
- Brandweer redt meeuw uit benarde situatie
- Twee aanhoudingen in zaak dode hond in Zwolle
- UPDATE: Geen treinverkeer tussen Zwolle en Kampen door stroomstoring
- Vergeten pannetje op het vuur zet woning vol rook in Westenholte
- Zwolle wil inwoner helpen regenwater op te vangen
- Stadshagen viert 25 jaar bestaan
- Kandidaten gezocht voor gratis make-over!
- IK TOON speelt op de stoep!
- Meer goedkope woningen in De Tippe, meer huur Breezicht
- Stadshagen 25 jaar: Jongerenfestival Twistvlietpark