Zomereditie StadshagenNieuws Magazine is uit

Afgelopen week is in heel Stadshagen en omgeving de zomereditie van het StadshagenNieuws Magazine verspreid. In het magazine brengen we achtergrondverhalen uit de wijk. In deze editie onder andere een ode aan het stoomgemaal dat Stadshagen droge voeten gaf, en een aangrijpend verhaal van Oekraïense vluchtelingen die naar Stadshagen kwamen.
De Olde Mesiene
Wie weleens door polder Mastenbroek rijdt zal het zeker hebben gezien: het oude, statige stoomgemaal aan de Kamperzeedijk. De tocht langs het gemaal is voor velen vluchtig, maar even stilstaan bij dit monument levert de Stadshagenaar een schat aan informatie op. Je leest het op pagina’s 38-39.
‘Je bent veilig, maar niet thuis’
Al meer dan drie maanden geleden viel Rusland oekraine binnen en is het leven van de Oekrainers compleet veranderd. Miljoenen Oekrainers zijn op de vlucht geslagen, ook Nederland en ook naar Stadshagen. Tetyana Wennen uit Stadshagen ving haar 82-jarige vader en voormalige buurvrouw Tanya Protsenko met dochtertje Vika op. Je leest hun aangrijpende verhaal op pagina’s 8-9.
Verder vind je natuurlijk heel veel meer interessante artikelen, de column van Het Verloskundig Huys en redactionele bijdragen over lokaal ondernemen, zorg, onderwijs, wonen, werken en bouwen. In ‘vraag het de specialist’ vind je antwoorden op vragen van lezers.
Niet ontvangen? Laat het weten!
Het StadshagenNieuws Magazine is rond 22 juni gratis huis-aan-huis verspreid in Stadshagen en omgeving. Niet ontvangen? Stuur ons even een bericht, we horen dat graag. Let op: in een brievenbus met een ‘nee-nee’ sticker mogen we helaas niet bezorgen. Het magazine kan ook online gelezen worden. Een exemplaar van het magazine kan ook gratis afgehaald worden in het Cultuurhuis (zolang de voorraad strekt).
Meer nieuws uit Stadshagen:
- SWZ bouwt eerste woningen in nieuw deel Breezicht
- 46 nieuwe energieneutrale woningen in de verkoop voor De Tippe
- Auto brandt uit nabij winkelcentrum
- Twaalfde editie Triathlon Zwolle in beeld (fotoreportage)
- Dit lees je in de najaarseditie van het StadshagenNieuws Magazine
- Hulpdiensten groots in actie wegens omgeslagen bootje: ‘kapitein’ veilig thuis
- Monument WOII onthuld in De Tippe
- Buit gewapende overval in Stadshagen gevonden
- Sparta maakt zich klaar voor seizoen in de Ereklasse
- Scholen weer begonnen, met drie nieuwe namen in Stadshagen
- StadshagenFestival weer één groot feest
- Gezellige aftrap Huttendorp Stadshagen
- Waterpret en wateroverlast door zware neerslag
- Help je mee? KWF zoekt collectanten in Stadshagen
- Brandweer in actie bij kat in ‘nood’
- Passagier bus lichtgewond na noodstop
- Zoektocht naar getuige na straatroof Twistvlietbrug
- Geen grootschalige woningbouw in Stadsbroek en IJsselvizier
- Pluim voor Passend Onderwijs op de Sprankel
- Na jaren afwezigheid weer Stadshagenrun
- De Vlieger 2 wordt Kindcentrum Kasteelhoeve
- Brandweer in actie wegens losliggende stenen bij winkelcentrum
- Werkzaamheden Blaloweg: vanaf zaterdag twee weken omrijden
- Afsluiting Havezathenallee zorgt voor ongemak
- Auto brandt uit aan Sportlaan
- Een weekend vol muziek in Stadshagen
- Gerrit en Mien Edelijn vieren briljanten huwelijk in Stadshagen
- WarmteMeesters biedt gratis check en adviesgesprek voor warmtepomp
- Verbazing klanten: schoenmaker plots verdwenen
- Lang omrijden wegens brugafsluiting