Cricket is de nieuwste sport in Stadshagen

Bezoekers en omwonenden van sportpark De Verbinding zal het niet zijn ontgaan: bij de voetbalvelden van CSV’28 is een cricketbaan aangelegd. Cricketclub Zwolle is sinds deze maand gevestigd in Stadshagen.
De afgelopen drie seizoenen zat Cricketclub Zwolle op de Marslanden en deelde daar de velden met voetbalclub SV Zwolle en de rugbyclub Zwolle. De groei van met name de rugbyvereniging zorgde ervoor dat de cricketclub samen met de gemeente is gaan kijken naar een andere accommodatie. Die is gevonden in Stadshagen bij CSV’28, dat de cricketers met open armen heeft ontvangen.
Tweede wereldsport
Voor veel Nederlanders is cricket een grote onbekende, maar het is na voetbal de tweede wereldsport. In landen als India en Pakistan is cricket bijna een religie. Bekende Nederlandse cricketfanaten zijn onder anderen cabaretier Erik van Muiswinkel en programmamaker Matthijs van Nieuwkerk. Bovendien doet ons land het helemaal niet slecht op mondiaal niveau. In februari wist Oranje zich te plaatsen voor het WK in Australië van volgend jaar. En met Bas de Leede en Paul van Meekeren spele twee Nederlandse ‘profs’ in de Engelse competitie.
Wedstrijden
Cricketclub Zwolle heeft inmiddels zo’n dertig leden afkomstig uit onder andere Nederland, Zuid-Afrika, India, Pakistan, Sri Lanka en Afghanistan. Het cricketseizoen is eind april begonnen en duurt tot begin september. Cricketclub Zwolle heeft twee teams in de nationale competitie, spelend in de tweede en de derde klasse van de Koninklijke Nederlandse Cricketbond. Dit betekent dat er vrijwel elke zondag een team actief is op de velden van CSV’28. Daarnaast zijn er twee avonden in de week trainingssessies.
‘Parkeer niet te dichtbij!’
De komst van de cricketclub heeft nauwelijks invloed op de parkeerdruk, maar kan wel gevolgen hebben voor het parkeren van omwonenden aan de Sportlaan. De harde bal waarmee wordt gespeeld, kan immers het veld worden uitgeslagen – vergelijkbaar met de homerun bij honkbal. Onverhoopt kan de bal op het parkeerterrein of op straat terecht komen. Het advies is dan ook om zeker tijdens wedstrijden de auto’s niet te dicht op het veld te parkeren.
Voor meer informatie kunt u terecht bij op de Facebookpagina van CC Zwolle of bij de secretaris van de cricketclub, cczwolle@ziggo.nl
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Feestelijk startsein bouw 49 woningen in Reede
- Tot ziens Sinterklaas, welkom kerstevenementen
- Fietsster gewond na aanrijding Twistvlietpad
- Verkiezingen: dit zijn de stembureaus in Stadshagen
- Flinke schade bij botsing op Hasselterweg
- Meer treinritten op het Kamperlijntje
- Auto gaat in vlammen op in Stadshagen
- Regen aan boetes bij verkeerscontrole
- Sinterklaas meert weer aan in Stadshagen
- Omgevallen boom blokkeert Werkerlaan
- Politieke partijen op campagne in Stadshagen
- Kunstwerk brengt historie van Stinspark in Westenholte tot leven
- Weer zwaar ongeval op Hasselterweg
- Hardloopfeest bij herstart StadshagenRun (fotoreportage)
- Automobilist overleden bij ongeluk Hasselterweg
- Wederom ongeval op kruising Hasselterweg – Westenholterallee
- Bewoners Groene Oase in Stadshagen houden Carportsale op 28 oktober
- Extra reistijd door werkzaamheden Westenholterallee
- Fietser verliest veel bloed na botsing met wielrenner in Stadshagen
- Auto rijdt in op speelplein kinderopvang, kind en bestuurder gewond
- Controles na vuurwerkoverlast winkelcentrum
- SWZ bouwt eerste woningen in nieuw deel Breezicht
- 46 nieuwe energieneutrale woningen in de verkoop voor De Tippe
- Auto brandt uit nabij winkelcentrum
- Twaalfde editie Triathlon Zwolle in beeld (fotoreportage)
- Dit lees je in de najaarseditie van het StadshagenNieuws Magazine
- Hulpdiensten groots in actie wegens omgeslagen bootje: ‘kapitein’ veilig thuis
- Monument WOII onthuld in De Tippe
- Buit gewapende overval in Stadshagen gevonden
- Sparta maakt zich klaar voor seizoen in de Ereklasse