‘T Hoge Huis klaar voor nieuwe bewoners
Ondanks vorstverlet door de strenge kou zijn deze week de 40 zorgwoningen in ’t Hoge Huis opgeleverd. Het nieuwe gebouw met een bijzondere architectuur, zorgt voor een opvallende skyline van Stadshagen. Vanaf de Westerholtebrug rijdend richting Hasselt torent de ‘huistoren’ boven alle andere nieuwbouwwoningen uit. SWZ is de verhuurder van de appartementen. De Zorgcombinatie Zwolle levert de zorg aan de bewoners die weldra het Hoge Huis zullen gaan bewonen.
zorgappartementen
’t Hoge Huis ligt op ongeveer 500 meter van het Zonnehuis: aan het water op de hoek van de Bonkehavestraat en Lindenhorstlaan. Bij de bouw van de woonzorgappartementen is rekening gehouden met de mogelijkheden van thuistechnologie (Domotica), onder andere door een spreekluisterverbinding en een oproepsysteem met het Zonnehuis, de aanwezigheid van bewegingssensoren en automatische licht aan- en uitschakeling. Deze mogelijkheden van thuistechnologie is een belangrijk hulpmiddel om de bewoners te ondersteunen om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. Het bevordert de kwaliteit van wonen en het draait om veiligheid en comfort. Tevens is er een gemeenschappelijke ruimte met een ruim terras, een tuin en een overdekte garage waar de bewoners gebruik van kunnen maken.
wijkfunctie
’t Hoge Huis is er niet alleen voor de bewoners. Ook de inwoners van Stadshagen kunnen gebruik gaan maken van de faciliteiten die dit complex biedt. De multifunctionele ruimte op de begane grond kan gehuurd worden voor allerlei soorten activiteiten. Denk daarbij aan een vergadering van een vereniging van eigenaren, een koffie-inloop voor moeders met baby’s, een bepaalde cursus, een bridge club. Er is een zaal beschikbaar die ruimte biedt aan 25 tot 40 personen en heeft een balkon, terras en eigen sanitair. Ook is er een keuken met alle toebehoren aanwezig. De verhuur loopt via de Zorgcombinatie Zwolle.
toewijzing
De appartementen zijn eigendom van en worden verhuurd door woningcorporatie SWZ. Het wachtlijstbeheer en de toewijzing van de appartementen vindt in samenwerking plaats met het Servicepunt Zorgwoningen.
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Hoogbejaarde man vermist in Stadshagen
- Vuurwerk veroorzaakt bermbrand in Stadshagen
- Onderhoud aan fietsbrug in volle gang
- Droogte laat haar sporen na in uiterwaarden
- Weer uitval van trein op Kamperlijn
- Oldtimer uit Zwolle-IJsselkanaal getakeld
- Nieuw voetbalseizoen in aantocht: CSV’28 krijgt brede selectie
- Onderhoud aan fietsbrug: kruising Hasselterweg deels afgesloten in augustus
- Kandidaten gezocht voor make-over in Stadshagen en Zwolle Zuid
- Goochelshow in de Fontein voor Oekraïense gasten (en kinderen uit de omgeving)
- Kop-staartbotsing op Hasselterweg
- Eén loket voor het diverse buurtbudget
- Stofzuiger vat vlam in woning Stadshagen
- Mastenbroekerbrug twee weken dicht voor verkeer
- Auto’s botsen op Middelweg
- Waterkwaliteit Milligerplas binnen de norm
- Huttendorp Stadshagen zoekt vrijwilligers
- Schuurtjes in de as aan Vestingstraat
- Auto slaat over de kop bij botsing Hasselterweg
- Auto op zijn kant na eenzijdig ongeval
- Symphonica Stadshagen groot succes
- Nieuwe fietstunnel moet Stadshagen met Spoorzone verbinden
- Symphonica Stadshagen 2022 is van start
- Zomereditie StadshagenNieuws Magazine is uit
- Dit valt er zaterdag te zien, horen en beleven bij Symphonica Stadshagen
- Fietser en automobilist in botsing Frankhuizerallee
- Havezathenallee dicht voor aanpassing kruising
- Zonovergoten sloepenrace trekt door Zwarte Water (Fotoreportage)
- Brandweer rukt uit voor smeulende berg schoolboeken
- Inloopochtend cliëntenraad Gezondheidshuis Stadshagen