Kampioen FC Zwolle groots gehuldigd (video)

Het feest barst los op het Rode Torenplein bij de inhuldiging van FC Zwolle.
Trots als een pauw, dat waren de 15.000 toeschouwers die zaterdagmiddag en -avond groot feest vierden in de binnenstad van Zwolle. Daar werd de selectie van FC Zwolle gehuldigd, nadat ze een eretocht door de stadsgrachten hadden gemaakt. FC Zwolle, dat mogelijk volgend seizoen de eredivisie ingaat met de aloude naam PEC Zwolle, mag zich na de speelronde van vrijdag kampioen noemen omdat de club niet meer te achterhalen is door de concurrentie. De opluchting bij de supporters is groot. Stadshagenaar Harry de Wit maakte prachtige videoreportage van het feest.
Geslaagd feest
De uitzinnige menigte en het prachtige weer leverde prachtige beelden op. Zo was de huldiging live te zien op RTV Oost dat een uitstekende uitzending verzorgde. Ook Stadshagenaar en videomaker Harry de Wit toog erop af met de videocamera om de sfeer vast te leggen in een samenvatting van bijna tien minuten (zie video hieronder). De politie noemde het feest geslaagd. Tot gisteravond waren er ‘slechts’ twee aanhoudingen verricht, terwijl er 15.000 uitzinnige mensen op het Rode Torenplein stonden.
PEC Zwolle
Het bestuur van FC Zwolle liet al snel na de winst weten te willen overwegen of FC Zwolle onder de oude naam PEC Zwolle naar de eredivisie kan gaan. PEC Zwolle, roemrucht in de jaren tachtig, ging destijds failliet. Dat is ook de reden waarom er nog wat voorzichtigheid is rond de naam omdat er mogelijk consequenties aan kunnen kleven. Desalniettemin probeert het bestuur toch om de naam in te gaan zetten. Dat maakte de feestvreugde voor de supporter des te groter, want naast het kampioenschap komt ook het oude karakter van de club weer terug.
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Stadshagen beleeft sneeuwpret (fotoreportage)
- Voetbalclub CSV’28 op zoek naar vrijwilligers
- Bussen rijden voorlopig volgens vakantiedienstregeling
- Zeven beweegtips voor de kinderen in lockdown
- Politie zoekt vrachtwagentje na beschadiging ‘Boog’
- Gezondheidshuis zoekt nieuwe leden cliëntenraad
- Kunstwerk Twistvlietpad zwaar beschadigd
- Kinderen in de weer met inzameling kerstbomen
- Minder vuurwerk tijdens jaarwisseling Stadshagen
- Lange ‘anderhalve meter’ rij voor oliebollenkraam
- Politie: tijdens jaarwisseling 112 alleen bij spoed
- Inzamelingsactie oude kerstbomen in Stadshagen
- Stadshagen maakt zich op voor kerst (fotoreportage)
- Na StadshagenNieuws nu ook ZwolleZuidNieuws in de lucht
- Autobrand aan de Broderiestraat
- Stadshagen brengt licht in de wijk (fotoreportage)
- Kerst in de Open Kring
- Leerlingen De Vlieger halen met flashmob op Radio 538 ruim €2800 op voor Voedselbank
- Uitkomsten Buurt-voor-Buurt onderzoek bekend
- Fietster gewond na ongeval kruising Belvédèrelaan
- Rust in winkelcentrum op eerste dag lockdown
- Supermarkten kampen met leveringsproblemen na boerenblokkade
- Kappers maandag open met meer bezetting wegens mogelijke lockdown
- Bus raakt de weg kwijt in Stadshagen
- Elektrische bus rijdt langs nieuwe haltes
- Kerst in de Fontein
- Aanleg wijkdeel Tippe levert geen stikstofprobleem op
- Dit jaar geen carbid door verbod
- Nieuw (t)huis voor mensen met dementie in Stadshagen
- Bushalte ’t Hoge Huis feestelijk geopend