Sober Koninginnedag 2012 door tekort vrijwilligers

Vorig jaar was het een grote drukte op de vrijmarkt in Stadshagen. Mensen stonden van het winkelcentrum tot in het Twistvlietpark met hun koopwaar
Waar vorig jaar alle kinderen uit Stadshagen met versierde fietsen mee konden doen aan een Koninginnedagoptocht en het winkelcentrum Stadshagen werd overgenomen door de Vrijmarkt, wordt het Koninginnedagfeest in Stadshagen dit jaar wat soberder door een tekort aan vrijwilligers. De wijkstichting Stadshagen Totaal is met pijn in het hart gestopt met de organisatie van deze ‘kleine’ evenementen, maar moedigt kinderen wel aan om met hun kleedjes met koopwaar rondom het Cultuurhuis te gaan zitten.
Roep om vrijwilligers

De optocht met versierde fietsen was vorig jaar een groot succes
Het lijkt een steeds terugkerend probleem te worden; de roep om vrijwilligers in deze wijk. Het bestuur van de wijkstichting Stadshagen Totaal is al tijden op zoek naar vrijwilligers om evenementen te organiseren in de wijk. De kinderactiviteiten in de wijk draaiden nagenoeg op de kracht van één vrijwilliger, Gerlinde Heidinga. Zij heeft echter aangegeven zich alleen nog tot het Sinterklaasfeest wil richten.
Patrick Den Hertog, bestuurslid en organisator, geeft aan dat de wijkstichting het afgelopen jaar geen serieuze aanmeldingen voor nieuwe vrijwilligers zijn geweest. Hij heeft echter geen idee waar dat aan kan liggen. Wellicht dat mensen bang zijn dat het teveel tijd gaat kosten of dat gezinnen met tweeverdieners gewoonweg geen tijd hebben om vrijwilligerswerk te doen. De wijkstichting hoopt dat er zich alsnog vrijwilligers zullen melden om in de toekomst weer dit soort activiteiten te kunnen organiseren.

Vorige jaar kwamen vele kinderen en ouders met speelgoed naar de Vrijmarkt
Vrijmarkt
Ieder jaar wordt er rondom het Cultuurhuis in het winkelcentrum van Stadshagen een vrijmarkt georganiseerd. Ondanks dat de wijkstichting niet bij machten is ook dit jaar een Vrijmarkt te organiseren wil niet zeggen dat het helemaal niet meer door hoeft te gaan. De verantwoordelijkheid ligt nu echter wel bij de ouders van de kinderen. Kinderen hoeven niet bang te zijn dat het niet mag volgens Den Hartog, de gemeente gedoogd het evenement.
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Feestelijk startsein bouw 49 woningen in Reede
- Tot ziens Sinterklaas, welkom kerstevenementen
- Fietsster gewond na aanrijding Twistvlietpad
- Verkiezingen: dit zijn de stembureaus in Stadshagen
- Flinke schade bij botsing op Hasselterweg
- Meer treinritten op het Kamperlijntje
- Auto gaat in vlammen op in Stadshagen
- Regen aan boetes bij verkeerscontrole
- Sinterklaas meert weer aan in Stadshagen
- Omgevallen boom blokkeert Werkerlaan
- Politieke partijen op campagne in Stadshagen
- Kunstwerk brengt historie van Stinspark in Westenholte tot leven
- Weer zwaar ongeval op Hasselterweg
- Hardloopfeest bij herstart StadshagenRun (fotoreportage)
- Automobilist overleden bij ongeluk Hasselterweg
- Wederom ongeval op kruising Hasselterweg – Westenholterallee
- Bewoners Groene Oase in Stadshagen houden Carportsale op 28 oktober
- Extra reistijd door werkzaamheden Westenholterallee
- Fietser verliest veel bloed na botsing met wielrenner in Stadshagen
- Auto rijdt in op speelplein kinderopvang, kind en bestuurder gewond
- Controles na vuurwerkoverlast winkelcentrum
- SWZ bouwt eerste woningen in nieuw deel Breezicht
- 46 nieuwe energieneutrale woningen in de verkoop voor De Tippe
- Auto brandt uit nabij winkelcentrum
- Twaalfde editie Triathlon Zwolle in beeld (fotoreportage)
- Dit lees je in de najaarseditie van het StadshagenNieuws Magazine
- Hulpdiensten groots in actie wegens omgeslagen bootje: ‘kapitein’ veilig thuis
- Monument WOII onthuld in De Tippe
- Buit gewapende overval in Stadshagen gevonden
- Sparta maakt zich klaar voor seizoen in de Ereklasse