Iwan van Zon nieuwe jeugd- en jongerenwerker Stadshagen

Travers Welzijn heeft een extra jeugd- en jongerenwerker voor Stadshagen aangesteld: Iwan van Zon is sinds kort werkzaam in Stadshagen. Zijn belangrijkste missie: het vergroten en inzetten van talenten en interesses van jongeren.
De functie van jeugd- en jongerenwerker is door Travers in het leven geroepen omdat naar schatting een derde van de Zwolse jongeren in Stadshagen woont. In Stadshagen zijn al twee jongerenwerkers werkzaam: Bart Demmers en Hanneke Mol, die vooral werkzaam zijn binnen jongerencentrum Level Z. De functie van Iwan is meer op jongere kinderen gericht en hij zal ook meer in de wijk te vinden zijn.
Iwan van Zon, die Culturele Maatschappelijke Vorming heeft gestudeerd, heeft hiervoor zijn eigen bedrijf Praatpop gerund. Hier gaf hij creatieve lessen die bijdragen aan persoonlijke, sociale en creatieve ontwikkeling. Iwan: “Groei en zelfwaardering vind ik belangrijk. Deze elementen kan ik nu in deze functie op een breder en hoger niveau trekken.”
Oprechte verbindingen
Zijn passies liggen op het vlak van coaching, training en de multiculturele samenleving. “Ik vind het belangrijk om echt in contact met mensen te komen en begrip voor hen te hebben, zodat er oprechte verbindingen ontstaan,” zo licht Iwan toe. Volgens eigen zeggen gaat het hem om de waarde en het verhaal achter het gezicht van een individu. Voor iedereen is een plek in de samenleving. “Ik wil graag dat mensen bewust worden van hun talenten en hun verantwoordelijkheid voor zowel henzelf als voor de omgeving laten groeien. Zodat jeugd, jongeren en ouders zich verbonden voelen en hier vanuit zichzelf echt invulling aan gaan geven.”
Het jongeren- en jeugdbeleid heeft nog talrijke mogelijkheden, er staat nog veel open en er kan nog van alles ontwikkeld worden. Samen met de doelgroepen wil de kersverse jeugd- en jongerenwerker uitzoeken hoe en wat er gebeuren moet. “Het gaat er om dat we het samen doen, het wordt voor en door de jeugd en jongeren samen met andere participanten -zoals bijvoorbeeld Travers Welzijn- vormgegeven. Eigen initiatief, inbreng en invloed van kinderen, jongeren en ouders is ontzettend belangrijk. Want zij weten het beste aan welke activiteiten en initiatieven ze behoefte hebben.”
Invloed, verantwoordelijk en zeggenschap
Op dit moment wordt door Iwan van Zon aan de hand van gesprekken bekeken hoe de invloed, verantwoordelijkheid en zeggenschap van jeugd en jongeren ten opzichte van de wijk en de buurtbewoners vergroot kan worden. “De jeugd van nu kan als geen ander een stempel drukken op de identiteit van de wijk. Het is heel belangrijk dat er voldoende voorzieningen, activiteiten en mogelijkheden zijn om elkaar te ontmoeten en hun talent en sociale vaardigheden te ontwikkelen. En dat deze aansluiten op de belevingswereld van de jongeren. En dat mensen hun interesses met elkaar kunnen delen.”
Om de behoeftes goed te kunnen peilen wil Iwan van Zon graag in contact komen met jeugd, met ouders en met scholen en andere plekken waar jongeren bedrijvigheid voeren, in welke vorm dan ook. Vanuit deze contacten kan er dan gekeken worden naar wat er leeft en wat gezamenlijk opgepakt kan worden. Voornaamste vraag van Iwan is dan: “Hoe kan ik bestaande voorzieningen en sleutelfiguren in de wijk plus het aanwezige talent inzetten om nieuwe en relevante dingen te ondernemen voor en door de jeugd. Hier wil ik ook graag ouders en vrijwilligers bij betrekken zodat er generatie-overbruggend wordt gewerkt en er echt sprake is van samenwerking.”
Contact
Iedereen kan contact met Iwan opnemen door hem op straat aan te spreken of door te mailen naar i.vzon@travers.nl. “Mensen mogen mij ook uitnodigen, dan kom ik graag op de koffie of thee,” aldus een enthousiaste Iwan van Zon.
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Is dit het busje dat De Boog beschadigde?
- Stadshagen beleeft sneeuwpret (fotoreportage)
- Voetbalclub CSV’28 op zoek naar vrijwilligers
- Bussen rijden voorlopig volgens vakantiedienstregeling
- Zeven beweegtips voor de kinderen in lockdown
- Politie zoekt vrachtwagentje na beschadiging ‘Boog’
- Gezondheidshuis zoekt nieuwe leden cliëntenraad
- Kunstwerk Twistvlietpad zwaar beschadigd
- Kinderen in de weer met inzameling kerstbomen
- Minder vuurwerk tijdens jaarwisseling Stadshagen
- Lange ‘anderhalve meter’ rij voor oliebollenkraam
- Politie: tijdens jaarwisseling 112 alleen bij spoed
- Inzamelingsactie oude kerstbomen in Stadshagen
- Stadshagen maakt zich op voor kerst (fotoreportage)
- Na StadshagenNieuws nu ook ZwolleZuidNieuws in de lucht
- Autobrand aan de Broderiestraat
- Stadshagen brengt licht in de wijk (fotoreportage)
- Kerst in de Open Kring
- Leerlingen De Vlieger halen met flashmob op Radio 538 ruim €2800 op voor Voedselbank
- Uitkomsten Buurt-voor-Buurt onderzoek bekend
- Fietster gewond na ongeval kruising Belvédèrelaan
- Rust in winkelcentrum op eerste dag lockdown
- Supermarkten kampen met leveringsproblemen na boerenblokkade
- Kappers maandag open met meer bezetting wegens mogelijke lockdown
- Bus raakt de weg kwijt in Stadshagen
- Elektrische bus rijdt langs nieuwe haltes
- Kerst in de Fontein
- Aanleg wijkdeel Tippe levert geen stikstofprobleem op
- Dit jaar geen carbid door verbod
- Nieuw (t)huis voor mensen met dementie in Stadshagen