Tijdscapsule voor het Saffier

Een feestelijk moment voor basisschool het Saffier. Gisteren is bij de school die in de Tippe wordt gebouwd namelijk een tijdscapsule in de grond begraven. Dit werd gedaan door leerlingen uit verschillende groepen van de basisschool.
De aannemer kwam met had het idee om een tijdscapsule te begraven. Op die manier konden ook de leerlingen wat betekenen voor de nieuwbouw. Gister was het zo ver: het gat was gegraven, de tijdscapsule kon er ingerold worden. In verband met de voorschriften van het RIVM waren niet alle leerkrachten en leerlingen aanwezig. Twee leerlingen uit elke groep waren onder begeleiding van een paar leerkrachten op de plaats waar de capsule begraven moest worden.
De capsule is gevuld met voetafdrukken, een foto, een usb stick met een filmpje en verhalen van elk kind. Op de capsule staan namen van leerlingen van de school. Wie weet wordt hij ooit nog eens opgegraven.
Vanaf 2015 zit basisschool het Saffier in een noodgebouw aan de Overtoom. “Sinds die tijd zijn we ook al bezig met een nieuwe school”, vertelt Janne-Machteld directeur van de basisschool. “De bouw loopt goed, de regen doet zijn werk op het cortenstaal en de zonnepanelen liggen op het dak”. Nog even geduld en dan kunnen de leerlingen van het Saffier onderwijs krijgen op de nieuwe locatie. Met de capsule wordt gevierd dat de school eindelijk een nieuw gebouw krijgt.
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Zwolle wil inwoner helpen regenwater op te vangen
- Stadshagen viert 25 jaar bestaan
- Kandidaten gezocht voor gratis make-over!
- IK TOON speelt op de stoep!
- Meer goedkope woningen in De Tippe, meer huur Breezicht
- Stadshagen 25 jaar: Jongerenfestival Twistvlietpark
- Cultuur in de Wijk komt naar Stadshagen
- Brandweer in actie om kat in dakgoot
- Grote en gezellige drukte op kleedjesmarkt
- Belvédèrelaan tijdelijk deels afgesloten
- Graffitimuur feestelijk geopend
- Scholen luiden meivakantie in met Koningsspelen
- Een jaar na dato ontvangt Scouting Hopman Kippersgroep Koninklijke Erepenning
- Geen Koningsdagactiviteiten in Stadshagen?
- Groots eerbetoon aan doodgeschoten broers in Stadshagen
- Arjan Spaans kandidaat wethouder van het CDA
- Nieuwe sportieve, sociale en creatieve activiteiten in Het Anker
- “Cultuurhuis voldoet niet meer”: Stadsfoyer wordt kloppend hart Stadshagen
- Oekraïense vluchtelingen ontmoeten elkaar: van PEC Zwolle bal tot gebed
- Kamperlijntje nog actief ondanks megastoring NS
- Magic Circus staat weer in Stadshagen: 5x twee vrijkaarten te vergeven!
- Mooi schoon!
- Ongeval op Jac P. Thijsselaan
- Bouw Duinzicht gestart met onthulling zandsculptuur
- 25 jaar Stadshagen centraal in nieuwe magazine
- Fontein opent deuren voor Oekraïners
- Scholen Stadshagen in actie voor Oekraïne
- Verkiezingen in Stadshagen: hier vind je de stembureaus
- Bewoners Kastanjetuin verrast door halvering tuin
- Toch meer goedkopere woningen in Stadshagen