Nieuwe aanvliegroute Lelystad deels boven Stadshagen

Een mogelijke nieuwe aanvliegroute voor vlieghaven Lelystad ligt deels boven Stadshagen. Dat blijkt uit een rapport van het ministerie dat eind vorig jaar is uitgekomen. In dat rapport worden nieuwe aanvliegroutes weergegeven als voorbereiding op een toekomstige uitbreiding van de activiteiten op de luchthaven. In de plannen wordt het vliegverkeer vooral boven Kampen geleid, maar is het gebied waarbinnen de vliegtuigen komen binnenvliegen breder en kan een deel ook boven Stadshagen binnenvliegen.
Laag vliegverkeer boven Stadshagen
Het vliegverkeer dat in de plannen van het ministerie boven Kampen richting Lelystad wordt geleid, vliegt op zo’n 1,2 kilometer hoogte. Met een brede ‘vector area’ boven Kampen die ook Stadshagen beslaat, bestaat de mogelijkheid dat de vliegtuigen op dezelfde hoogte boven de wijk komen vliegen. Politieke partij GroenLinks wil dat de gemeente Zwolle zich hard gaat maken om te voorkomen dat de stad in de plannen blijft staan als aanvliegroute. De uitbreiding van het vliegveld in Lelystad is nog niet zeker.
Wel bezwaar provincie, stilte in Zwolle
Opvallend is dat de Gedeputeerde Staten van de provincie Overijssel al wel bezwaar hebben aangetekend tegen de aanvliegroutes en dat de gemeente Zwolle nog geen zienswijze heeft ingediend. In Flevoland is al langer protest tegen de voorgenomen vliegroutes. Met name Biddinghuizen zou grote overlast krijgen als de uitbreiding van het vliegveld en de wijziging van de vliegroutes doorgaan.
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Jongen mishandeld in Twistvlietpark: politie zoekt getuigen
- Stadshagen onder een deken van mist (Fotoreportage)
- CDA wil raadsdebat over biomassacentrale
- Politie zoekt twee vernielers Stadshoeve
- ‘Autobrand’ Waterliniestraat blijkt vuilverbranding
- Zoektocht na beroving op de Oude Wetering
- IJsmeester WVF Westenholte gehuldigd
- De laatste ronde op de ijsbaan (fotoreportage)
- Update: meer scholen sluiten vanwege ijzel
- Schaatspret in Stadshagen (fotoreportage)
- Stadshagen volop op de schaats, maar natuurijs nog niet veilig (Fotoreportage)
- Gemeente geeft ijs Stadshagen toch nog niet vrij
- Donderdag geen inzameling gft-afval, papier wordt wel opgehaald
- Scholen en kinderopvang eindelijk weer open
- Sneeuw in Stadshagen! (Deel 2)
- Scholen maandag dicht door slechte reisomstandigheden
- Flinke sneeuwlaag in Stadshagen (foto’s)
- Sneeuwengel in Zomerjurk voor KWF
- Vier autoinbraken in Stadshagen: politie zoekt getuigen
- Kraan vuilniswagen breekt af: chauffeur komt met de schrik vrij
- Politie houdt persoon aan met inbrekerswerktuigen
- Wonderschoon winters Stadshagen
- Huismus voert ranglijst tuinvogeltelling Stadshagen aan
- Politie zoekt getuigen na schade aan woning
- Is dit het busje dat De Boog beschadigde?
- Stadshagen beleeft sneeuwpret (fotoreportage)
- Voetbalclub CSV’28 op zoek naar vrijwilligers
- Bussen rijden voorlopig volgens vakantiedienstregeling
- Zeven beweegtips voor de kinderen in lockdown
- Politie zoekt vrachtwagentje na beschadiging ‘Boog’