Column: Waar moeten we dan heen?
“Waar moeten we dan heen?” Het is een korte, maar treffende reactie op het artikel dat Stadshagennieuws.nl schreef over de overlast van scooterrijdende jongeren bij de Milligerplas. In dat artikel staat dat de politie harder gaat optreden tegen jongeren die na zonsondergang bij de Milligerplas hangen en geluidsoverlast veroorzaken. Aanleiding voor het verscherpte toezicht zijn klachten uit de buurt over jongeren die met hun scooters over de boulevard rijden, hetgeen veel geluidsoverlast veroorzaakt. Waar moeten we dan heen? Het is een prachtige vraag voor de gemeenteraadsverkiezingen.
Onderaan het artikel staat als eerste reactie: waar moeten we dan heen? Het zet je aan het denken. Waar moeten jongeren in Stadshagen eigenlijk heen als zij ’s avonds of in de vakantie met vrienden ergens gezellig willen hangen? Mij schiet als eerste het jongerencentrum te binnen. Maar tegelijkertijd klaagt een andere jongere dat daar juist de drankjes zo prijzig zijn. Eigen drinken nuttigen is beter, maar waar moet je dat dan drinken? In het openbaar? In het park bij het winkelcentrum, waar jongeren bij het water hangen? Dat is dan weer strafbaar, alcohol hoort niet in de openbare ruimte thuis.
Is het jongerencentrum wel genoeg voor de jongeren in Stadshagen? Kunnen alle subculturen onder jongeren hier terecht en als dat niet zo is, waar moeten ze dan heen? De Milligerplas? Tot in de nacht rondhangen kan niet, dat levert hen een boete op. De stad in? Veel kroegen weren jongeren onder een bepaalde leeftijd, of ouders willen niet dat hun kroost al zover door de donkere Zwolse wijken fietsen. Is het dan niet tijd voor een horecagelegenheid in Stadshagen, waar zowel jongeren alsook ouderen terecht kunnen?
Waar moeten we dan heen? Misschien moet de gemeenteraad zich zo vlak voor de gemeenteraadsverkiezingen eens over deze vraag buigen: geef jongeren in de snelst groeiende wijk van Zwolle meer ruimte, meer mogelijkheden. Wellicht geeft dat uiteindelijk minder ongewenste overlast en scheelt dat rustzoekende bewoners van de Milligenplasboulevard kopzorgen.
Stadshagennieuws.nl is niet verantwooordelijk voor de inhoud van ingezonden stukken/ columns.
Ook een column geschreven? Stuur hem naar info@stadshagennieuws.nl
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Feestelijke oplevering 32 eengezinswoningen De Tippe
- Bermen maaien voor meer bloemen in de zomer
- Cricket is de nieuwste sport in Stadshagen
- Bijzonder ongeval Van Disselstraat
- Nachtelijk bezoek vrachtwagens aan winkelcentrum verboden
- Stadshagen geniet van muziek en verhalen ‘op de stoep’
- Zondag muziek en verhalen op de stoep in Stadshagen
- Nieuwe survivalrun in Zwolle Stadshagen
- Gezellige drukte in Twistvlietpark: Kleedjesmarkt weer volop bezocht
- Kleine brand bij zorginstelling Dimence
- Auto in brand op Belvédèrelaan, politie doet onderzoek
- Feestelijke oplevering 32 eengezinswoningen in Beemd
- Jongeren uit Stadshagen geven vrijdag benefietconcert
- Peuter raakt te water bij Buckhorstlaan: met traumaheli naar ziekenhuis
- Schaapherder Tjitse terug in Zwolle: ‘Nog een jaar of twee en dan met pensioen’
- Wederom ongeval op ongevalskruising Belvederelaan
- Vergeefse zoektocht naar drenkeling bij Voorsterbrug, politie zoekt getuigen
- Tweede Symphonica Stadshagen in juni
- Veel rook en vlammen bij scooterbrand Sterrenkroos
- Politie zoekt getuigen poging diefstal met geweld
- Fietsers onderuit door gladde bruggetjes
- Burgemeester bezoekt briljanten echtpaar
- Boerderijenpad deels open naar de Tippe
- CSV’28 neemt per direct afscheid van hoofdtrainer
- Vermeende ‘prijsconstructie’ Breezicht toegestaan
- Vuilnis stapelt zich op in Stadshagen
- Grote drukte bij stembureaus Stadshagen
- Overlast en criminaliteit vieren hoogtij in Stadshagen, politiekids stellen orde op zaken
- Tegels maken plaats voor voedselbosje op schoolplein
- Eerste lammetjes bij Dierenweide Kakel & Co