Bewoners ’t Hoge Huis krijgen bushalte terug

De bushalte bij ’t Hoge Huis aan de Havezathenallee komt terug. In de nieuwe dienstregeling die in december 2020 ingaat, zal de halte bediend gaan worden door twee buslijnen. Dat blijkt uit de het nieuwe concept vervoersplan, zo meldt de SP deze week.
De bewoners van ’t Hoge Huis in Stadshagen strijden al maanden samen met de SP om de bushalte voor hun seniorencomplex terug te krijgen. Sinds begin 2019 doet lijn 1 de halte voor het seniorencomplex niet meer aan. De oudere bewoners voerden verschillende publieksacties, er werd een burgerinitiatief opgezet en de SP vroeg geregeld aandacht voor hun problemen in de gemeenteraad en Provinciale Staten.
SP-fractievoorzitter Brammert Geerling: “Dit is een enorme overwinning voor de bewoners en de buurt. Maandenlang was de boodschap dat hier niks aan gedaan kon worden en wezen de provincie en de gemeente met de vinger naar elkaar. Geen geld, gaan wij niet over, onvoldoende vraag. Alle smoesjes zijn wel voorbij gekomen. Deze overwinning heeft aangetoond dat goed openbaar vervoer een politieke keuze is. De acties die wij met de bewoners hebben gevoerd en de brede steun uit de wijk hebben laten zien dat actievoeren werkt en met voldoende druk maatschappelijke verandering mogelijk is.
Dit is allereerst een overwinning voor de bewoners. Vanwege de coronacrisis zijn zij nu minder mobiel dan ooit. We hopen allemaal dat dit zo spoedig mogelijk voorbij is en dan hebben de bewoners van ’t Hoge Huis en Werkeren iets om naar uit te kijken, weer zelfstandig en mobiel zijn.”
Bewoners startten samen met de SP in februari een provinciaal burgerinitiatief om de eis voor een bushalte kracht bij te zetten en het openbaar vervoer in Werkeren te verbeteren. De steun in de wijk bleek groot en binnen korte tijd was de minimumdrempel van 400 ondersteuningsverklaringen gehaald. Sindsdien staat de actie in verband met. de coronacrisis op pauze.
Geerling: “Het zijn onzekere tijden, maar goed openbaar vervoer blijft noodzakelijk. We hopen dat we de coronacrisis snel samen overwinnen en dan bieden we de handtekeningen alsnog aan om het provinciebestuur nogmaals duidelijk te maken dat Stadshagen goed busvervoer wil en verdient.”
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Kandidaten gezocht voor gratis make-over!
- IK TOON speelt op de stoep!
- Meer goedkope woningen in De Tippe, meer huur Breezicht
- Stadshagen 25 jaar: Jongerenfestival Twistvlietpark
- Cultuur in de Wijk komt naar Stadshagen
- Brandweer in actie om kat in dakgoot
- Grote en gezellige drukte op kleedjesmarkt
- Belvédèrelaan tijdelijk deels afgesloten
- Graffitimuur feestelijk geopend
- Scholen luiden meivakantie in met Koningsspelen
- Een jaar na dato ontvangt Scouting Hopman Kippersgroep Koninklijke Erepenning
- Geen Koningsdagactiviteiten in Stadshagen?
- Groots eerbetoon aan doodgeschoten broers in Stadshagen
- Arjan Spaans kandidaat wethouder van het CDA
- Nieuwe sportieve, sociale en creatieve activiteiten in Het Anker
- “Cultuurhuis voldoet niet meer”: Stadsfoyer wordt kloppend hart Stadshagen
- Oekraïense vluchtelingen ontmoeten elkaar: van PEC Zwolle bal tot gebed
- Kamperlijntje nog actief ondanks megastoring NS
- Magic Circus staat weer in Stadshagen: 5x twee vrijkaarten te vergeven!
- Mooi schoon!
- Ongeval op Jac P. Thijsselaan
- Bouw Duinzicht gestart met onthulling zandsculptuur
- 25 jaar Stadshagen centraal in nieuwe magazine
- Fontein opent deuren voor Oekraïners
- Scholen Stadshagen in actie voor Oekraïne
- Verkiezingen in Stadshagen: hier vind je de stembureaus
- Bewoners Kastanjetuin verrast door halvering tuin
- Toch meer goedkopere woningen in Stadshagen
- Mountainbiker gewond bij Westerveldsebos
- Stadshagen komt in actie voor Oekraïne