Succesvol buurtproject in Breecamp

Wat in 2013 begon als een tijdelijk en klein initiatief in crisistijd op een braakliggend stukje grond, groeide uit tot een permanente buurttuin, de Hof van Breecamp. Aan de rand van de buurt Breecamp in Stadshagen runnen bewoners zelf hun tuin, met daarin privé moestuintjes, veel fruitbomen en fruitstruiken. Op vrijdag 7 juni vindt de officiële ingebruikneming plaats.
Verbinden en ontmoeten.
Hof van Breecamp bestaat uit een team van 15 bewoners, die zich verenigd hebben in een stichting. Zo houdt men de tuin in eigen hand. De Hof biedt meer dan alleen een buurttuin. Het staat in het teken van verbinding en ontmoeting van bewoners. Er is ruimte voor workshops, proeverijen, kleine concerten en andere activiteiten. Ook is er de jaarlijkse streekmarkt, Breecamp Bruist, met verkoop van producten uit de streek. Onlangs is er een zwerfboekenkast geplaatst.
Voedselcoöperatie
Maar er bruist meer in het tot ‘beste vrijwilligersinitiatief van Zwolle’ verkozen project. Onlangs zijn de bewoners gestart met een eigen Voedselcoöperatie, de eerste in Zwolle. Mensen die zich hebben aangesloten halen hun verse, duurzame producten bij boeren en kleine ondernemers in de omgeving van Stadshagen. Dat levert een eerlijke prijs voor de boer en de deelnemers op. Wie lid is profiteert van korting op diverse activiteiten in de buurttuin.
Opening
Wethouder René de Heer verricht op vrijdag 7 juni om 19.30 uur de officiële opening van de tuin, die ligt aan aan de Jac. P. Thijsselaan. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt er in de buurttuin gefeest en de oprichting van de Voedselcoöperatie gevierd. De band Om De Hoek komt spelen en er zijn hapjes en drankjes. Kinderboekenschrijfster Willeke Brouwer gaat de zwerfboekenkast in gebruik nemen.
Voor nadere informatie: www.hofvanbreecamp.nl
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Vermeende ‘prijsconstructie’ Breezicht toegestaan
- Vuilnis stapelt zich op in Stadshagen
- Grote drukte bij stembureaus Stadshagen
- Overlast en criminaliteit vieren hoogtij in Stadshagen, politiekids stellen orde op zaken
- Tegels maken plaats voor voedselbosje op schoolplein
- Eerste lammetjes bij Dierenweide Kakel & Co
- Nieuwe drempels op Belvédèrelaan
- Lichaam in Zwolle-IJsselkanaal is van vermiste man uit Stadshagen
- Overleden Persoon aangetroffen in Zwolle-IJsselkanaal nabij Frankhuisbrug in Stadshagen
- Urgente vermissing uit Stadshagen: Man (46) vermist
- Werkzaamheden rondom winkelcentrum Stadshagen
- Start bouw woningen met gezamenlijke binnentuin in De Tippe
- Geen gewonden bij flinke kopstaartbotsing op Hasselterweg
- Eerste prijs voor Kindcentrum De Vlieger bij carnavalsoptocht
- Verlotingsactie Wendakker voor slachtoffers aardbeving
- Spelen aan de Milligerplas
- Trein op Kamperlijntje valt regelmatig uit door personeelstekort
- Doneer boompjes en zaailingen voor nieuw bos
- Stadshagen leverde weer veel kerstbomen in
- Verkeersdrempels Belvédèrelaan verwijderd na slijtage
- Woningbrand Watersniphof door sfeerhaard
- Grootse jaarwisseling, brandweer aantal keer in actie
- Kerstsfeer in winkelcentrum Stadshagen
- Storing informatieborden bushaltes
- Decembereditie van het StadshagenNieuws Magazine nu in de brievenbus
- Wethouder zet schop in de grond voor WijKwekerij
- Nog even nagenieten: ijspret in de wijk
- Gasfles vat vlam bij winkelcentrum
- Verbazing in Breecamp over knip in buslijn 11
- Scooterrijder aangereden op Belvédèrelaan