Schrikbarend groter miljoenentekort Stadshagen 2
Het tekort op de grondexploitatie van de gemeente Zwolle is, door onder andere het tijdelijk stilleggen van de woningverkoop in Stadshagen 2, inmiddels opgelopen tot € 17 miljoen. Het doel van het tijdelijk stilleggen van de woningverkoop in Stadshagen 2 is om de woningverkoop in Stadshagen I te stimuleren. De grondexploitaties van Stadshagen I en II zijn volledig van elkaar afhankelijk. Om het tekort terug te dringen heeft de gemeente een aantal voorstellen gedaan waarmee het totale tekort met ruim € 7 miljoen kan worden verlaagd.
Net als vorig jaar, herziet de gemeente de grondexploitatie Stadshagen II. Reden hiervoor is dat het tekort van € 9,5 miljoen door een aantal tegenvallers en de gevolgen van de woningmarktcrisis is opgelopen naar ruim € 17 miljoen.
Tegenvallers worden met name veroorzaakt door de aanhoudend slechte woningmarkt. Daarbij heeft de gemeente ervoor gekozen om de woningverkoop in Stadshagen II tijdelijk stil te leggen om daarmee de woningverkoop in Stadshagen I te stimuleren. De grondexploitaties Stadshagen I en II zijn volledig van elkaar afhankelijk. De exploitatie van Stadshagen I heeft nog steeds een positief saldo van € 11,1 miljoen. Het college wil daarom onderzoeken of het mogelijk is de beide grondexploitaties te koppelen.
Voorstellen
Om de grondexploitatie te optimaliseren heeft het college voorstellen gedaan die direct ingeboekt kunnen worden. Zo kan het berekende tarief voor de grondwaterbelasting omlaag omdat er minder grondwater onttrokken hoeft te worden dan vooraf ingecalculeerd. Ook wordt voorgesteld de parkeernorm voor de goedkope woningbouwcategorie vast te stellen op 1,7 parkeerplaats per woning in plaats van 1,9. Dit betekent minder parkeerplaatsen voor de goedkope woningen.
Verder hebben B&W voor de optimalisatie een aantal voorstellen gedaan die zij nog nader willen onderzoeken. Nagedacht wordt of het informatiecentrum Stadshagen op termijn gesloten kan worden en een nieuwe, minder dure, locatie terug te brengen die maximaal twee dagen per week geopend is. Het centrum trekt door de veranderende woningmarkt minder bezoekers en de kosten van de locatie zijn erg hoog. Ook onderzoekt de gemeente of het mogelijk is zelf tot projectontwikkeling over te gaan van het nog te ontwikkelen projectmatig woningbouwprogramma. Met twee pilots in Stadshagen II wil de gemeente met de corporaties de woningmarkt weer op gang brengen.
Als de gemeenteraad akkoord gaat met de door B&W gedane voorstellen, maakt de gemeente een nieuwe grondexploitatie die vervolgens opnieuw aan de raad wordt voorgelegd.
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Feestelijk startsein bouw 49 woningen in Reede
- Tot ziens Sinterklaas, welkom kerstevenementen
- Fietsster gewond na aanrijding Twistvlietpad
- Verkiezingen: dit zijn de stembureaus in Stadshagen
- Flinke schade bij botsing op Hasselterweg
- Meer treinritten op het Kamperlijntje
- Auto gaat in vlammen op in Stadshagen
- Regen aan boetes bij verkeerscontrole
- Sinterklaas meert weer aan in Stadshagen
- Omgevallen boom blokkeert Werkerlaan
- Politieke partijen op campagne in Stadshagen
- Kunstwerk brengt historie van Stinspark in Westenholte tot leven
- Weer zwaar ongeval op Hasselterweg
- Hardloopfeest bij herstart StadshagenRun (fotoreportage)
- Automobilist overleden bij ongeluk Hasselterweg
- Wederom ongeval op kruising Hasselterweg – Westenholterallee
- Bewoners Groene Oase in Stadshagen houden Carportsale op 28 oktober
- Extra reistijd door werkzaamheden Westenholterallee
- Fietser verliest veel bloed na botsing met wielrenner in Stadshagen
- Auto rijdt in op speelplein kinderopvang, kind en bestuurder gewond
- Controles na vuurwerkoverlast winkelcentrum
- SWZ bouwt eerste woningen in nieuw deel Breezicht
- 46 nieuwe energieneutrale woningen in de verkoop voor De Tippe
- Auto brandt uit nabij winkelcentrum
- Twaalfde editie Triathlon Zwolle in beeld (fotoreportage)
- Dit lees je in de najaarseditie van het StadshagenNieuws Magazine
- Hulpdiensten groots in actie wegens omgeslagen bootje: ‘kapitein’ veilig thuis
- Monument WOII onthuld in De Tippe
- Buit gewapende overval in Stadshagen gevonden
- Sparta maakt zich klaar voor seizoen in de Ereklasse