Gemeente ontvangt ruim 100 reacties ‘knip’
Meer dan honderd mensen hebben inmiddels een officiële reactie gegeven op het onderzoek dat de gemeente Zwolle heeft laten doen naar de verkeersknip in Stadshagen. De gemeente bepaalt mede op basis van de argumenten van belanghebbenden op welke wijze de verkeerssituatie in de Zwolse wijk verbeterd kan worden. Reactieformulieren kunnen nog tot en met vrijdag 18 maart ingeleverd worden.
Begin deze maand heeft het Zwolse college het onderzoek openbaar gemaakt dat verkeersadviesbureau Goudappel Coffeng heeft gedaan naar mogelijkheden om de verkeersknip op te heffen. Op donderdag 3 maart is in Informatiecentrum Stadshagen een drukbezochte inloopbijeenkomst geweest voor wijkbewoners en andere belanghebbenden. De verkeersknip houdt de gemoederen flink bezig en wordt er op deze website druk over gediscussieerd.
Reactieformulier
Tijdens de bijeenkomst hebben al veel bezoekers van de mogelijkheid gebruik gemaakt om een reactieformulier in te vullen of mee te nemen. Op basis van het formulier wil de gemeente inventariseren hoe de wijk tegen het onderzoek aankijkt en welke argumenten belangrijk gevonden worden in de beoordeling van (oplossingen voor) de verkeersknip.
In de Informatiecentra van de gemeente Zwolle in het stadskantoor (Lübeckplein 2) en in het Cultuurhuis (Werkerlaan 1) is het onderzoek te lezen en liggen reactieformulieren. Via de website van de gemeente Zwolle (www.zwolle.nl/verkeersknip) is het reactieformulier ook te downloaden. Die formulieren kunnen ingeleverd worden bij één van beide genoemde Informatiecentra, of kosteloos per post ingestuurd worden.
Na een collegebesluit over de verkeersknip spreekt de Zwolse gemeenteraad zich uit over de toekomst van de verkeersknip in Stadshagen.




van mij mag die knip eruit.
Vervelend dat het me 10 min kost om naar mijn familie te gaan die aan de andere kant woont Ik zou het kanaaltje dempen aan de Overtoom en hier de aansluiting maken. Maak er dan een 30 km zone van in Stadshagen
Waarom ga je in niet lopend of met de fiets naar die familie aan de andere kant? Ben je een stuk sneller.
30-zones instellen? Erg leuk maar hoeveel mensen houden zich daaraan? En nee, de politie gaat daar niet op controleren.
En waar moet het verkeer dan vandaan komen? Werkerlaan? Leuk zo langs die scholen. Koperslagerstraat? Ook daar ligt een school. Andere straten in het verlengde van de Belvederelaan en de parkeerplaats? Allemaal smalle woonstraten. Allen niet geschikt om veel verkeer langs te laten rijden.
Zolang er geen passende oplossing is die niet voor (teveel) overlast zorgt, mag de knip van mij blijven.
Zorgt wel voor te veel overlast dat nodeloos omrijden zeer slecht voor het milieu, ERUIT MET DIE KNIP !!!
Weghalen zorgt eveneens voor veel overlast maar dan bij mensen die bewust gekozen hebben voor een autoluwe buurt. Omrijden is slecht voor het milieu inderdaad. Rijden met de auto is dat zowiezo al. Neem de fiets dus of ga lopen als je daadwerkelijk zo bezorgd bent over het milieu!
@WFvN,
Tja,dan moet je niet in stad gaan wonen van ruim 120000 inwoners,fiets hoe doe ik dat met 4 kinderen op diverse scholen?Jij loopt wel ieder dag meer dan 10K naar jouw werk ?
Straks als stadshagen+ klaar is met dito voorzieningen dan wil men (oude bewoners) graag dat de knip verdwijnt dus waarom nu niet ?
KEEP DE KNIP ALIVE , das wel een extreme situatie met 4k op diverse scholen dan zou je helemaal bezorgd moeten zijn voor het milieu of poolen met andere ouders.Of eigenlijk heb je jezelf slecht laten informeren op voorhand Gerrit en als de kinderen er al waren voordat de knip afgemaakt was kunnen ze nu waarschijnlijk wel zelfstandig fietsen.
Tja, Gerrit, dan moet je niet in een wijk gaan wonen waarvan allang bekend was dat de knip er was (of zou komen). Ik zou het wel prettig vinden als je oorzaak en gevolg wel even in de juiste volgorde houdt en niet de wereld op z’n kop zet.
@WFvN zet die roeptoeter nu toch een keer uit.
Wie zet nu de wereld op z’n kop?
Volgens ons doet u dat!
WfVN schrijft Maar nogmaals, ik ben doorgaans helaas beter in het vinden van problemen dan oplossingen.
zie ook http://www.weblogzwolle.nl/content/view/22130/55/#comment-196021
Kan @ WFvN een ban krijgen?
Di Mistro
Di Mistro
waar zijn de peilingen dat wanneer stadshagen+ klaar is de ” oude bewoners” ook graag de knip weg willen hebben, er gaat toch geen onderscheid gemaakt worden per leeftijdsgroep? Gerrit je (had) inderdaad de wijk moeten bestuderen ipv nu te piepen,en dat is inderdaad oorzaak en gevolg in de juiste volgorde houden. En voor Di Mistro waarom zou WFvN een ban moeten krijgen wwerd een van jouw of jullie medestanders te heftig bekritiseerd? Het is toch een open forum voor 18+. KEEP DE KNIP ALIVE
@Hans G,
Ik piep niet hoor, maar is toch duidelijk dat er wat aan de verkeersstroom gedaan moet worden.
Ik heb nooit op de eerste tekeningen van Klaus Folmer een Knip gezien.
Wijken veranderen ook stadshagen dus ook de bijbehorende infrastructuur.
@Gerrit:
Heb je een voorstel voor een alternatief? De 4 bedachte varianten leveren dus ondermeer overschrijdingen van de geluidsnormen op en zijn daarom dus niet eens toegestaan. Daarbij komt dat de snelste variant (die langs het centrum) in wezen hetzelfde probleem heeft als de huidige weg die gereden moet worden: er zitten teveel knikken in die ervoor zorgt dat mensen het meer ervaren als ‘omrijden’. Als de knip open zou gaan, dan zou dat dus bij voorkeur zo rechtuit mogelijk moeten; in ieder geval geen haakse bochten erin. Puur wat dat betreft zouden eigenlijk 2 opties heel mooi zijn en dat is Milligerlaan doortrekken, over Handjesgras, dan schuinrechts naar Bermzegge om vervolgens aan te sluiten op de parkeerplaats bij het winkelcentrum die vervolgens doorloopt in de Belvederelaan.
Zit je alleen wel dat er huizen aan de kant moeten en dat je door dichtbevolkt gebied komt en dus weer met allerhande normen te maken krijgt. Anders zou ook een rotonde kunnen komen tussen Bermzegge en Mastenbroekerallee. Qua vorm wat minder gunstig dan de vorige optie. Maar ook hier zit je gewoonweg met woningen die te dicht langs de weg staan. Maar had men in het begin één van deze wegen als doorvoerroute gemaakt en de huizen er omheen op voldoende afstand gebouwd e.d. dan zou het hele probleem niet bestaan denk ik.
In de toekomst, als de buurt dermate oud is en de boel plat kan, dan kan er probleemloos opnieuw ingericht worden. Maar op dit moment is dat nogal lastig. Ik denk dat de bewoners daar ook niet zullen zitten te wachten op zo’n variant.
Plekken waar meer ruimte is, is het weer minder interessant omdat er daar minder winst is.
100 reacties vind ik overigens erg weinig. Leeft het hele probleem wel? Of is er een kleine groep die zich luidruchtig profileert?
daar ziet het wel naar uit Marcel,de reden van 2 maanden reactietijd lijkt ook in zijn geheel overbodig, de nieuwe klankbordgroep had op meer sympathie gerekend schijnbaar.
@ Marcel ook wij zijn daar erg benieuwd naar. Leeft het probleem eigenlijk wel in Stadshagen?
Mocht blijken dat er op vrijdag 18 maart 2011 niet voldoende steun is voor het verlengen van de reactie termijn dan zullen wij als klankbordgroep onze conclusie’s daar aan verbinden.
Via Twitter willen we nog zoveel mogelijk mensen nog zien te bereiken.
We hebben – vandaag meegerekend – nog vijf dagen. Dat wordt dus een race tegen de klok.
Klankbordgroep.
Di Mistro
Ik heb laatst de ‘centrum-variant’ eens gewandeld en nagedacht over de gevolgen. Het zou werkelijk belachelijk zijn als je dat de omwonenden aandoet.
De evt. klankbordgroep moet zich niet zo vastpinnen op die centrum variant ga een posten bij de plaatsen waar overige varianten aangeboden worden,ik weet niet of ze beschikken over een staart maar anders zou die toch tussen de benen verdwijnen.KEEP DE KNIP ALIVE
Er wordt toch niet aan de hand van slechts paar honderd ingezonden reactieformulieren een besluit genomen.
Ik heb nog eens grondig gekeken naar alle varianten,wat mij erg heeft verast is de enorme verkeerstroom hier in stadshagen.
Waneer valt de definitieve besluit???
In welk opzicht heeft de enorme verkeersstroom je verrast? Meer dan je had verwacht?
@ Hans G uw gevoel voor humor wordt er in ieder geval een stuk beter op.
Wat is uw mening overigens over het feit dat er 100 mensen een formulier hebben ingevuld tot vorige week vrijdag?
Di Mistro
mijn mening hierover is dat de meeste mensen het geen reet uitmaakt ,of dat ze niet weten dat ze mogen reageren (de rugbaarheid hieraan is ondertussen meer als duidelijk gemaakt lijkt mij),of dat de twee verdieners s’avonds blij zijn dat ze thuis zijn effe snel eten uit de magnetron,met de auto naar de sportschool om het kantoorzweet eruit tewerken douchen naborrelen en dan als een speer naar huis om kapot moe in bed te vallen en er s’morgens weer fris uit op het laatste moment om de kid(s) met de auto naar school te brengen(tijdens dit mopperen op de file) en dan op naar kantoor om centjes te verdienen voor de leuke nieuwbouw in die schitterende kindvriendelijke,veilige,autoluwe,ozo groene vinexwijk in Zwolle Stadshagen. KEEP DE KNIP ALIVE
Hans G schrijft (de rugbaarheid hieraan is ondertussen meer als duidelijk gemaakt lijkt mij),
Is dit mede te danken aan de klankbordgroep?
Di Mistro
@klankbordgroep? denk het niet, tenzij deze de media beheren.Maar kijk eens hoeveel deelnemers we op dit forum hebben het zijn doorgaans dezelfde 5/6, dus dat de meeste mensen het nemen zoals het is en de rest van de bewoners heb ik beschreven in het voorgaande bericht en dus is de tijd lang genoeg geweest niemand heeft er een oplossing,de zg klankbordgroep is nog net zo mysterieus als dag 1 en zal hoogstwaarschijnlijk oplossen in lucht omdat niemand weet hoe lid te worden tegenstanders in principe geen lid mochten worden en het eindoordeel in handen ligt van de politiek en die heeft als streven weg met de knip net zoals deze tot doel had de rotonde bij WC Dobbe,alleen was dat niet onderhevig aan een bestemmingsplan en dat had en heeft Stadshagen wel.Dus voor een ieder die zich tot nu toe heeft ingezet met woord en evt. daad op een gegeven moment zal deze vorm van discussie leiden tot niks en de aard van verwijten e.d. zal escaleren mede door de anoniemiteit van internet want iedereen meld iets onder afkortingen of schuilnaam en hiervan verdenk ik de ” klankbordgroep” het meest,sorry maar dat gevoel heb ik ervan.Dit is niet mijn eindoordeel en ook geen aankondiging van een radiostilte maar de intensiteit zal afnemen alleen de strijdlust blijft bestaan.
vergeet ik toch helemaal mijn motto te vermelden voor alle die nog toetreden tot dit forum: KEEP DE KNIP ALIVE!!!!!
Ik begrijp niet dat sommige mensen denken te weten, dat wij als eerste bewoners van Stadshagen hebben geweten van een Stadshagenmuur, die onze wijk in tweeën splitst.
Je zal er maar wonen. Als wij ouderen naar de andere kant van het winkelcentrum moeten, voor b.v. arts, moeten wij 8 kilometer omrijden. Hoezo, milieu vriendelijk.
@M. L.
Wanneer er duidelijk werd dat er een knip zou komen, weet ik niet. Ik ben ook niet de eerste bewoner; toen ik er kwam was Schoonhorst bijna af. De woning heb ik gekocht in 1998. Toen was in ieder geval al bekend van bussluizen en andere zaken omtrent het autoluwe karakter van de wijk. Wellicht dat het voor het oudste gedeelte niet bekend was op het moment dat zij de woning kochten.
Wel kan ik mij indenken dat het vervelend is om om te moeten rijden, zeker als je echt afhankelijk bent van de auto. Maar ik vraag me af hoe je 8 kilometer óm moet rijden als de route van de ene kant van het WC naar de andere kant met de auto maar 4,7 kilometer is. Dat is dan ook de maximale weg die je óm moet rijden en dus zeker geen 8 kilometer. Wel zou het kunnen dat je in totaal 8 kilometer moet rijden maar dat maakt de directe route (als het binnendoor kan) toch minimaal 3,3 kilometer, die je dus zowiezo al moet rijden, ongeacht de knip.
@ M.L. als ik dan u was en de arts moest bezocht worden zou ik kiezen voor de kaartjes variant. Parkeergarage in kaartje even laten lezen en er aan de aan dere kant weer uit,of de auto beneden laten staan en de resterende 653 meter te voet , scheeld misschien toch 6 KM autorijden(laat ik het ook ruim nemen).En als een van de eerste bewoners had u het wel kunnen weten (bestemmingsplan).Als u nu al 8 KM moet omrijden ,hoeveel KM is het voor naar de huisartsenpost??
@M.L.: welke huisartsenpost bezoekt u? Werkeren of is er een andere?
@WFvN,
Nou ik neem aan dat in rapport C&A correcte aantallen zijn wat betreft motorvoertuig verplaatsingen.
Zonder kennis van zaken was ik zeker op voorhand voorstander van opheffen van de knip, maar denk daar nu toch anders over ivm met aantal voertuigverplaatsingen over de knip.
@M. L.
Als je naar arts moet rij je gewoon dichtsbijzijde ingang van het parkeergarage in en u loopt zo naar u arts toe.
Allen,
Di Mistro spreekt!
http://www.dimistro4.blogspot.com
Di Mistro
Citaat DiMistro: “wij willen een breed gedragen alternatief aanbieden aan de gemeente raad van Zwolle welke gedragen wordt door de wijk Stadshagen.”
Ik zou zeggen, ga voor het behoud van de knip. Daar lijkt de meeste draagvlak voor te zijn.
@Marcel wij kunnen nu nog geen conclusies trekken.We wachten tot
vrijdag avond 18 maart 2011. Er is een media offensief ingezet door ons. We wachten nu rustig af op de dingen die gaan gebeuren.
Klanbordgroep.
Di Mistro
Ik zal vanavond opblijven en Pauw & Witteman kijken. Kijken wat het oplevert.
Di Mistro is een lange tijd stil en dat notabene zónder aankondiging van radiostilte. Zelfs z’n weblog blijft angstvallig stil. Ook de beloofde grootse media-actie laat nog op zich wachten
Morgen (of maandag?) mag je je petitie gaan aanbieden bij de gemeente. (waarom loopt die petitie trouwens tot 10-06-2011?)
Dit kan maar één ding betekenen: er staat van Di Mistro is groots, nee, iets enorms, nee, iets reusachtigs op stapel!! En dat zal vast vandaag en/of morgen en/of maandag gebeuren. Koop alle kranten, neem alle TV- en radiozenders op want dit mag je niet missen!
Zoals ik al zei, is het gewoon een one man show geweest
gelieve geen doorgang i.v.b.met de drukte op en aan de frankhuizerallee en ongezonde toestanden.