Zeven beweegtips voor de kinderen in lockdown

Door de lockdown zitten de kinderen alweer 1.5 week thuis en het einde is nog niet in zicht. Dat betekent veel tijd achter het beeldscherm, maar ook dat de kinderen minder bewegen dan normaal. Geen gym en ook de sportclubs zijn grotendeels dicht.
Wist u dat kinderen ongeveer een uur per dag aan beweging nodig heeft? Hoe kun je de kinderen in de lockdown toch op een leuke manier laten bewegen? MOOR-kids, kinderfysiotherapie in Stadshagen geeft een paar goede tips voor in huis en buiten:
- Lekker dansen is altijd goed. Maar een goede stoelendans is natuurlijk nog leuker! Zet een paar stoelen in de hoeken van de woonkamer neer. Als papa/mama de muziek uit zet ga je ze snel mogelijk zitten op een stoel. Let op! Je mag niet naast de stoel dansen;
- Probeer een ballon zolang mogelijk hoog te houden met een tennis/badminton/tafeltennis racket;
- Zoek vier stenen of stokken en leg deze op een plek neer, ongeveer 20 meter verder leg je weer iets neer zodat je het punt weer goed terug kan vinden. Breng dan zo snel mogelijk die vier stenen of stokken één voor één op de gekozen plek. Als je de tijd bijhoudt kan je ook kijken of het ook steeds sneller lukt. Of doe een wedstrijdje tegen je ouders, broer/zus of buurkinderen;
- Blaas een ballon op maar knoop hem niet dicht: laat de ballon los en probeer hem te vangen voordat hij op de grond terecht komt.
- Probeer met een hockeystick/tennisracket een bal zo lang mogelijk hoog te houden; verbreek je eigen record!
- Zoek een paar mooie stenen tijdens het wandelen. Deze stenen kan je thuis met glitters, verf of stickers versieren.
- Flessen voetbal of hockey. Samen met je broer/zus of buurkinderen vul je een grote fles met water. Het is de bedoeling dat jij de fles van de ander om krijgt met de bal en andersom. Als je fles is omgevallen moet je hem zo snel mogelijk weer neer zetten. Wie als eerste een lege fles heeft verliest..
Op onderstaande websites staan nog meer beweegtips:
https://www.oudersvannu.nl/kind/spelen/dit-zijn-de-10-leukste-buitenspelletjes/
https://www.samengezond.nl/school-dicht-beweegtips-voor-je-kind/
foto’s: www.speurtochten.nl en www.blijtijds.nl
Meer nieuws uit Stadshagen:
- Is dit het busje dat De Boog beschadigde?
- Stadshagen beleeft sneeuwpret (fotoreportage)
- Voetbalclub CSV’28 op zoek naar vrijwilligers
- Bussen rijden voorlopig volgens vakantiedienstregeling
- Politie zoekt vrachtwagentje na beschadiging ‘Boog’
- Gezondheidshuis zoekt nieuwe leden cliëntenraad
- Kunstwerk Twistvlietpad zwaar beschadigd
- Kinderen in de weer met inzameling kerstbomen
- Minder vuurwerk tijdens jaarwisseling Stadshagen
- Lange ‘anderhalve meter’ rij voor oliebollenkraam
- Politie: tijdens jaarwisseling 112 alleen bij spoed
- Inzamelingsactie oude kerstbomen in Stadshagen
- Stadshagen maakt zich op voor kerst (fotoreportage)
- Na StadshagenNieuws nu ook ZwolleZuidNieuws in de lucht
- Autobrand aan de Broderiestraat
- Stadshagen brengt licht in de wijk (fotoreportage)
- Kerst in de Open Kring
- Leerlingen De Vlieger halen met flashmob op Radio 538 ruim €2800 op voor Voedselbank
- Uitkomsten Buurt-voor-Buurt onderzoek bekend
- Fietster gewond na ongeval kruising Belvédèrelaan
- Rust in winkelcentrum op eerste dag lockdown
- Supermarkten kampen met leveringsproblemen na boerenblokkade
- Kappers maandag open met meer bezetting wegens mogelijke lockdown
- Bus raakt de weg kwijt in Stadshagen
- Elektrische bus rijdt langs nieuwe haltes
- Kerst in de Fontein
- Aanleg wijkdeel Tippe levert geen stikstofprobleem op
- Dit jaar geen carbid door verbod
- Nieuw (t)huis voor mensen met dementie in Stadshagen
- Bushalte ’t Hoge Huis feestelijk geopend